Kedves Olvasóink, Hallgatóink! Az alábbiakban Henry Purcell (1659-1695) angol barokk zeneszerző egyik – rendkívül mély mondanivalóval rendelkező– művét szeretném meghallgatásra ajánlani.
Sokan vannak, akik mozognak ugyan, de mégsem tapasztalják magukon annak az igazán jótékony hatását. Felmerül emiatt a kérdés, ami véleményem szerint a legtöbbünket foglalkoztat, hogy mégis hogyan lehet úgy mozogni, hogy a testünk működését a legjobb, leghatékonyabb szintre emeljük?
Cikksorozatunk második részében azt vizsgáltuk meg, hogy milyen negatívan befolyásolja az életünket az, hogy ha nincs egészséges önbecsülésünk. Halogatást, keserűséget, másoktól való félelemet generál, így életünk minden területére kihatással van. De hogyan és honnan lesz stabil önbecsülésünk? Hol keressük az…
Talán még emlékeztek, hogy a cikk első részében az alacsony önbecsülést egy gumicsónakhoz, a helyes önbecsülést pedig egy faladikhoz hasonlítottuk. Azt a következtetést vontuk le ebből, hogy az önbizalomhiányos ember állandóan valamilyen kompenzálásra kényszerül, hogy „fennmaradjon a vízen”. Sokan a végletekbe…
Csak most döbbenek rá, milyen kifejező ez a szavunk: álarc. Így is írhatnánk: ál-arc. Cselekedeteink mögött meghúzódó egyik legerősebb és leggyakoribb indítékunk, hogy ne önmagunkat adjuk. Talán még pontosabb, ha így fogalmazok: hogy takargassuk azt, akik valójában vagyunk.
Az elemzők úgy látják, hogy a 2017-es év fordulópont volt. A második világháború után évtizedekig viszonylag stabil volt a világbéke. Azt kell érteni ezen, hogy újabb világháború nem jelentett közvetlen fenyegetést. Volt verseny az atomfegyverkezésben, volt hidegháború, de mintegy hetven…
Néhány héttel ezelőtt Budapest felé utaztam autóbusszal. Úgy hozta az élet, hogy egy rendkívül intelligens, tíz éves kislány volt az útitársam, akivel – korához viszonyítva – meglepően mély beszélgetésbe bonyolódtunk. Társalogtunk a terepfutásról, függőségekről, arról, hogy az iskolában milyen csúnyán…
Kedves Olvasóink és „Hallgatóink”! Az alábbiakban ismét egy csodálatos zenei alkotást szeretnénk megosztani Veletek, mely Michael Praetorius (1571-1621) német származású reneszánsz és kora barokk zeneszerző és zenetudós ihletett műve. A szerző hitbeli kötődése családi származásából ered, hiszen apja evangélikus lelkész…
,,Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok: de hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek.” /I. Kor. 10:13/ Adventista gyerekként, kisebbkoromban sokszor megfordult…
Vajon mit is jelent hinni? Sokunknak talán rögtön eszünkbe jut Pál apostol gondolata: „A hit a reménylett dolgok valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.”(Zsid.11:1) Ennek kapcsán szeretnék veletek megosztani egy rövid tapasztalatot.